Przejdź do głównej zawartości

Przygotuj swój model do konwersji do Rozszerzonej Rzeczywistości

Zdajemy sobie sprawę, że najwygodniej Ci pracować we własnym oprogramowaniu. Dlatego postawiliśmy sobie za cel zapewnić Ci jak najlepsze wsparcie Twoich narzędzi. Prosimy zapoznaj się z naszymi informacjami odnośnie tego jak poprawnie przygotować model 3D. Jeśli tylko będziesz miał z czymś problem pamiętaj, że możesz do nas napisać tutaj.

Uprość hierarchie w swoim projekcie

Im prostsze drzewo elementów w projekcie tym mniejsze prawdopodobieństwo, że coś pójdzie nie tak. Wyrzuć niepotrzebne elementy i postaraj się, aby wszystkie elementy były w jednej grupie.

Zmniejsz ilość i jakość tekstur

Często to nie model waży najwięcej lecz tekstury. Mniejsza rozdzielczość znacznie odchudza pliki. Ponadto pamiętaj, że możesz wypiec tekstury/światło/kolory na materiale. Takie rozwiązanie na pewno nie zaszkodzi.

Usuń niepotrzebne i nieużywane dane

Jeśli w Twoim modelu znajdują się elementy ukryte lub takie, których klient i tak nie zobaczy możesz je śmiało usunąć. Wpłynie to pozytywnie na jakość wyświetlania.

Zredukuj ilość poligonów

Zmniejszenie ilości poligonów zawsze pozytywnie wpływa na wydajność. Spróbuj maksymalnie zmniejszyć ich ilość dla mniej ważnych elementów w swoim natywnym oprogramowaniu, aby model jak najszybciej się ładował u klienta.

Zwiększ dystans pomiędzy ściankami

Istnieją sytuacje, w których ścianki geometrii znajdujących się blisko siebie ulegają nałożeniu. Jeśli zauważysz nieregularnie przenikające się powierzchnie oddal je.

Odwróć normalne

Zły kierunek normalnych w modelu, może powodować cieniowaniem części modelu. Odwróć normlaną geometrii w tych obszarach, aby naprawić swój model.